Anna Design Stuff

Jak jsem dělala etikety na víno Vinařství Chrámce

13. 10. 2021

Vymýšlet etikety na víno je za odměnu a obzvlášť když dostanete úplně volnou ruku. Máte za úkol vymyslet nějaký přitažlivý vizuál, takový, který zaujme zákazníka v obchodě a vytáhne z regálu právě vaše víno. Mrkněte, jestli se mi to povedlo.

Osobně nemám ráda usedlý design etiket, různé historizující perokresby, vystínované obrázky hroznů, zlaté scriptové písmo… je to nuda! Chtěla jsem, aby vizuál byl trochu rozpustilý, mile drzý. Pití vína je přece zábava!

Heraldika a historické perokresby mi připadají stokrát omleté, příliš usedlé – prostě mě nebaví.

Udělala jsem tedy etikety abstraktní. Ve Photoshopu jsem použila štětec – cákanec barvy a vytvořila jsem divoké, barevné pozadí, jako kdyby někdo na etiketu energicky nacákal štětkou barvu z plechovek.. nebo je přímo polil. To abych tam dostala prvek hravosti. Držela jsem se přitom přírodních barev hroznů, abych evokovala vinnou révu.

Druhou polovinu jsem nechala bílou a doplnila jí typografií – písmem Clarendon. 

Některá vína byla luxusnější a vinař Moše Váňa si přál, aby měly speciální odznáček. Vytvořila jsem tedy logo PRIVATE SELECTION a Moše Váňa souhlasil s tiskem stříbrnou barvou, což mi udělalo radost. Etiketu to hnedle povzneslo o patro výš. Jsem ráda, když klienti mají vkus a nešetří na výrobku za každou cenu. Z vína je ihned vidět, že jde o speciální, luxusní edici. A to bylo cílem.

Práce na etiketách byla zábavná a když člověk natrefí na kreativního klienta, který se nebojí experimentovat, je práce velká radost. A to byl přesně tenhle případ.

A vína z Chrámců vyzkoušejte, jsou výborná, vůbec se nedivím, že vyhrávají jednu cenu za druhou!

A co si o designu myslí přímo Chrámecké vinařství, si můžete přečíst zde.

Divočejší grafika – barevné cákance a fleky. Baví mě víc.

Věřím, že se mi povedl modernější design.

 

 

Související články