Anna Design Stuff

Jak jsem dělala vizuální styl urgentního příjmu FN Motol

2. 11. 2021

Byla jsem oslovena nemocnicí Motol, abych navrhla vizuální styl dětského urgentního příjmu, který by se používal na tiskoviny a i na mikinu. Byl to trochu oříšek, ale myslím, že jsem ho nakonec rozlouskla.

Vycházela jsem z faktu, že jde o dětský urgent a nejdřív jsem namalovala maskota. Kočičku – doktorku se stetoskopem a lékařským kufříkem. Na tiskovinách pro děti by určitě vypadala dobře, třeba nálepky by se dětem určitě líbily. Ale problém byl v tom, že design musel být vhodný i pro dospělé zaměstnance, kteří ho měli nosit na mikinách. S tímhle rozporem jsem se docela trápila, uvízla jsem na mrtvém bodě a musela práce na chvíli nechat.

Původní návrh – kočička. Na mikině by asi úplně nefungovala…

A vyplatilo se – další den na procházce v lese jsem dostala nápad. Udělám raketu, která letí vesmírem. Doma jsem hned začala kreslit a vymyslela celý příběh. Vesmírem letí záchranná raketa a míří na planetu Urgent, kde operuje kosmicky rychlý, záchranný tým, který každému pomůže.

Bavilo mě dokreslit vesmír, planety, ufony… tím se tam dostal prvek hravosti a „dětskosti“. Mikina měla být černá, takže barevně se vesmír hodil a zároveň byla mikina i decentní a elegantní – prostě vhodná pro dospělé. Design se v Motole líbil a už se používá. Jednu mikinu jsem dostala a udělala mi radost, vždycky mě potěší, když na konci své práce vidím hotový výrobek, který se používá.

Raketa a planety se dají používat i na tiskovinách, visačkách, šnůrách a roll-upech. Myslím, že docela funguje. Co myslíte vy? 🙂

Finální verze potisku mikiny – funguje i pro dospělé

Motiv rakety a planet se dá použít i na dalších reklamních předmětech

Související články