Anna Design Stuff

Jak jsem malovala křídou na stěnu v bistru BeMacrobio

5. 10. 2021

Uff! Tohle byla teda výzva! Veliká malba na stěnu křídou. Dala mi zabrat. Ale byla to zároveň zábava a velká škola.

Mám kamarádku Zuzku, která vlastní bistro BeMacrobio na Vinohradech. Vaří tam skvělé obědy, vše čerstvé a podle makrobiotických zásad. Sama tam chodím a vždycky si pošmáknu. A protože někdy do bistra přijdou i lidé, kteří o makrobiotice nic nevědí, potřebovala na stěnu udělat malbu s vysvětlivkami, jak vypadá makrobio talíř.

Dala mi vlastnoruční obrázek talíře s údaji, kolik tam patří zeleniny, luštěnin, a kolik obilovin a já obrázek překreslila. Kreslila jsem v Illustratoru, s tabletem a jednoduchým, fixovým štětcem. To by ještě šlo. Druhá část byla ceník – to bylo taky jednoduché.

Ale jak to proboha dostanu na stěnu? Koukala jsem na YouTube na návody a zjistila, že nejlepší bude vzít projektor a obrázek si na stěnu promítnout. Zapůjčila jsem si tedy projektor, zabalila iMaca do krabice, k tomu kabely, prodlužovačky… a hurá do bistra BeMacrobio!

První výzva byla nalepit na stěnu černé tabulové fólie. Po vybalení z obalu se totiž, mrchy, opět vmžiku stočí zpátky do role! Byl to boj, ale nakonec jsme na stěnu dostaly všechny čtyři. 

A pak přišlo to nejhorší – projektor! Trefit se promítaným obrázkem doprostřed tabule tak, aby byl akorát velký a nebyl po stranách zdeformovaný, byla dost makačka. Obrázek seděl nahoře nebo dole.. nebo jen po jedné straně. Stěhovala jsem projektor po místnosti, zoomovala, zaostřovala.. Bylo to o nervy. Ale nakonec jsem tam obraz dostala a postupně ho i křídovým fixem překreslila. To už byla zábava, kterou jsem si užila.

Na tohle veledílo se můžete jít podívat do Moravské 34. A hlavně si tam dejte oběd, pochutnáte si, to vám garantuju!

Související články