Anna Design Stuff

Jak jsem navrhovala nákupní ekotašky Ecobag

7. 10. 2021

Byla jsem oslovena firmou Ecozz, abych jim navrhla design nákupních tašek Ecobag. Firma Ecozz je jedna z prvních, která začala s výrobou ekologických tašek, které lze používat opakovaně.

Byla to moc fajn spolupráce, klient mi nechával úplně volnou ruku. Zadání bylo většinou hodně stručné, chtělo se po mě spíš vystihnout atmosféru. Například jsem dostala úkol udělat „noční město“. Nejdřív jsem nakreslila svítící město ve tmě, ale daleko líp působila druhá verze, kdy jsem ve Photoshopu rozostřila kolečka, aby to vyvolalo efekt jako když fotíte v noci světla aut. Vzniknul abstraktní design, který na tašce vypadal líp.

Motiv “Nightlife” – má navodit dojem rozostřených světel aut v nočních ulicích

Další tašky měly být květované. Snažila jsem se, aby byly decentní, protože taška se nosí k oblečení (jasně, je to nákupní taška, ale stejně – nemám ráda divoké květinové vzory). Ale zároveň jsem chtěla, aby byly veselé a nenudily. Květovaných tašek vzniklo rovnou několik.

Asi nejhravější téma bylo cestování. Dostala jsem zadání „Paříž“, „Provence“, „Itálie“  a „Zima – lyžování“. Udělala jsem takové divočejší koláže, kam jsem naházela typické dominanty nebo symboly daného místa. Tyhle cestovatelské tašky mě hodně bavily.

Tašky se vyráběly v Číně, odkud cestovaly lodí. A když přijely, dostala jsem několik exemplářů na ukázku a dodnes s nimi nakupuji. Občas v Praze zahlédnu, jak jí někdo nese přes rameno – to mi udělá vždycky radost.

Související články