Anna Design Stuff

Jak jsem vytvářela maskota pro Centrum prevence úrazů

4. 11. 2021

Centrum prevence úrazů v nemocnici Motol se věnuje osvětové činnosti ve školách a školkách a vydává různé informační materiály a brožury pro děti, aby věděly, jak se chovat při sportu nebo i doma a aby jim nehrozily zbytečné úrazy.

Centrum mě oslovilo s požadavkem na vytvoření maskota, který by se používal na nálepkách a dalších tiskovinách. Měla to být nějaká přívětivá postavička, která by se dětem líbila.

První nápad, který jsem dostala, byl nějaký superman. Superman má superschopnosti, je například rychlý jako blesk… a tak by mohl dítě před hrozícím úrazem rychle zachránit. Vzala jsem iPad a skicovala nápady – nejdřív panáčka, pak mě napadl ještě roztomilý ufon – ten se také pohybuje kosmickou rychlostí a nakonec mě ještě napadl zajíc, který rychle běhá. 

První skici ráda dělám na iPadu, dobře se tam edituje a gumuje!

Skici supermanů – létají rychle, takže vám nic nehrozí

Zaječí superman ve vybarvené verzi.

Zajíc mi přišel nejroztomilejší, tak jsem ho překreslila v Illustratoru a vybarvila. Poslala jsem ho do Centra. Líbil se jim, ale nakonec přišli s nápadem, že by maskot mohl být opičák. Přemýšlela jsem, jaké má opičák vlastnosti a napadlo mě, že bude takový mile drzý. Opice je drzá, ale šikovná. A aby oslovil děti i puberťáky – protože centrum je i pro teenagery – přidala jsem mu do ruky skejt. Drzý, ale milý opičí skejťák – to  bude ono!

Skejťák a několik jeho rozpracovaných grimas. Nakonec jsem mu ještě přidala na hlavu helmu – aby jezdil bezpečně.

Pak jsem pracovala na jeho výrazu a udělala pár grimas, aby se daly obrázky občas měnit. V Illustratoru jsem postavičky vybarvila, dostal firemní červenou z loga Centra a modrou z loga nemocnice Motol. Pak jsem připravila podklady pro tisk samolepek. Opičák se v Centru líbil a hurá – maskot byl na světě. Ilustrace dělám moc ráda a když jsou klienti spokojení, mám radost dvojnásobnou.

Finální verze skejtujícího opičáka

Související články