Anna Design Stuff

Osobní projekt – obrázky měst a pražských čtvrtí

10. 10. 2021

Někdy si ráda dělám vlastní projekty – jen tak do šuplíku. Obrázky dávám na Instagram a schovávám si je pro případ, že bych s nimi chtěla ještě něco provést.

Do fotobank jsem nakreslila stovky ikonek a vždycky to byly úspěšné obrázky. Jsou potřeba všude, na různých informačních systémech, v mobilních aplikacích, na internetu… Proto jsem se na ně zaměřila. Byl to skvělý trénink, časem jsem získala při jejich kreslení jistotu, ikonky mi šly a bavily mě. 

Mám na nich ráda hravost, dá se jimi vyjádřit spousta věcí, například emoce – viz používání emotikonů v chatech. Někdy zastoupí celé složité sdělení a to se mi na nich strašně líbí. Jsou zábavné! Jednou jsem třeba udělala jen tak ze srandy tenhle kvíz pro přátele na Facebooku – uhádnete, co je to za seriály? 

Řešení na konci článku 🙂

S ikonkami jsem různě experimentovala a napadlo mě, že bych takhle mohla nakreslit místa, která mám ráda. Jako první jsem i vybrala Prahu. Pak Špindl, protože ráda jezdím do hor. Bavilo mě do obrázku přidávat i vtípky, aby to nebyly jen architektonické dominanty. Například do Špindlu jsem postavila Krakonoše. Prostě symboly, které se s místem pojí. A tak jsem přišla na nápad vytvořit jednotlivé pražské čtvrti.

Do Špindlu jsem umístila Krakonoše, aby tam nebyly jen klasické dominanty.

Prahu znám dobře a jednotlivé čtvrti mi dají dost velký prostor na to vpasovat tam i vtípky a symboly, které nejsou až tak známé. Postupuji tak, že si vezmu skicák a maluju, co mě k dané čtvrti napadne. Někdy si pomůžu Googlem, když už mi k místu dochází nápady.

Vinohrady – kromě budov jsem tam nakreslila i kavárnu a dvaadvacítku.

V Nuslích mě baví R2D2 na kopci pod mostem a nuselský vochmelka, potácející se z hospody.

Na Žižkově nemohla chybět Viktorka a socha obří bulvy z hospody U vystřelenýho voka.

Z ilustrací možná jednou udělám pohledy. Anebo placky. Nebo magnetky. Zatím jsou v šuplíku a čekají, jestli je vytáhnu ven. 🙂

Vizualizace pohledů, možná na ně jednou dojde. 🙂

Kvíz řešení: 1. Arabela, 2. The Big Bang Theory, 3. Návštěvníci

Související články