Anna Design Stuff

15 nejlepších grafických Instagramových účtů pro inspiraci

4. 1. 2021

Osvěžte mozkové závity – prohlédněte si nejlepší grafické Instagramové účty a portfolia a inspirujte se!

V tomto článku jsem sestavila seznam grafiků, které ráda sleduji na Instagramu. Je tam spousta talentů, někteří jsou opravdu borci. Podívejte se, přiklikněte si je také! 🙂

Jack Royle 

Jack Royle (@jackrdesign) je britský designer, kreslí ve flat-stylu. Také sdílí tutoriály a různé grafické tipy.

Michael Fugoso

Michael Fugoso (@fugstrator)  tvoří neuvěřitelně propracované kompozice, které pak stínuje, aby dosáhl efektu vystřiženého papíru.

Robert Nowland

Robert Nowland (@rndesign) dělá hlavně brand design. Ve stories má často skvělá videa, kde ukazuje jak logo nejdřív skicuje, pak překresluje v Illustratoru a často ho pak ještě umístí ve Photoshopu na produkty, aby bylo vidět, jak logo bude vypadat při použití.

Varun Kumar

Varun Kumar (@varun_kumar5) kreslí flat designové ilustrace a sdílí videa, jak kreslení probíhá. Většinou dělá obrázky aut a technických hraček, ale má tam taky rostliny a postavičky.

Niko Dola

Niko Dola (@niko_dola) většinou vyrábí loga, ale dělá i ilustrace. Hodně mě baví tyhle jeho “srovnávačky” – udělá jednu ilustraci v několika stylech a ty pak umístí do jednoho obrázku pro porovnání. Tenhle “multižánrový” přístup obdivuji, protože každá z ilustrací vyžaduje úplně jiný postup a úplně jiné dovednosti – kdo dobře dělá ikony, nemusí dobře dělat obrázky s barevnými přechody. Takže tohle je mistrovství!

Alfrey Davilla

Alfrey Davilla (@vaneltia_design) je můj oblíbenec. Dělá roztomilé ilustrace lidí a zvířat. K tomu přidává i fotky, podle kterých ilustraci vyráběl a někdy sdílí i proces, jak postavičku kreslil.

Yegor Shustov

Yegor Shustov (@yegormeteor) dělá krásné, flat-designové ilustrace, jsou to spíš až umělecká díla. Má hodně propracované detaily. Kreslí hlavně krajiny, přírodu a města. Dělá taky parádní ikony.

Catalyst

Catalyst (@catalystvibes) je skvělý účet s postavičkami – charaktery a jednoduchými předměty, které jsou ale perfektně stylizované a bezchybně stínované.

Andrea Negrón

Andrea Negrón (@negron.ai) je taky moje oblíbenkyně. Dělá nádherné, minimalistické, čisté ilustrace a ikony. Nejlepší jsou ale její brand designy, ve kterých svoje ilustrace používá – čistá náádhera!!

Romain Trystram

Romain Trystram (@romaintrystram) dělá ilustrace jak z jiného světa! Je to největší machr, který kdy používal Illustrator, grafický Leonardo! V jeho ilustracích obdivuju úplně všechno, neskutečnou práci s detailem, stínování, kompozice – a barvy! Kéž bych jendou uměla takhle kreslit!!

Patswerk

Patswerk (@patswerk) je designové studio, které se specializuje na animaci. Mrkněte, jak dokážou postavičky rozpohybovat!

Owen Davey

Owen Davey (@owendaveydraws) je mistr flat-designu. Skoro nikdy nepoužívá přechody a stínování. Dělá složité kompozice a předměty redukuje na základní geometrické tvary. Má svůj vlastní rukopis. Ilustruje knihy, časopisy, dělá plakáty. Také často vyhrává různá grafická ocenění. Mrkněte do jeho plakátového e-shopu!

Andrey Prokopenko

Andrey Prokopenko (@prok_art) kreslí obrázky přírody, krajiny a podmořského světa. Používá přechody a světelné efekty, výborně pracuje s kontrastem barervné scény a tmavého popředí. Díky tomu má v obrázcích svůj typický rukopis.

Rocky Roak

Rocky Roak (@rockyroak) dělá loga a ilustrace a také sdílí svoje skici, které kreslí rukou a pak je překresluje v iPadu v aplikaci Adobe Fresco (kterou jsem ještě neprozkoumala). Baví mě, když designeři sdílí nástroje a aplikace, které používají. Také píše tutoriály o práci na volné noze.

Gregory Darroll

Gregory Darroll (@gregorydarroll) dělá perfektní ilustrace, hlavně ve flat-design stylu. Kreslí poměrně náročné kompozice. Hodně se mi líbí jeho barevné kombinace.

Související články